Тема: Машини та агрегати для збирання зернових,
зернобобових та круп’яних культур. Боротьба з втратами. Контроль за якістю
робіт.
Мета:
визначити типи машин та агрегатів для збирання
зернових, зернобобових та круп’яних культур;
активізувати пошукову діяльність, творчий
підхід до вирішення проблем;
розвивати спостережливість, увагу, робота в
малих групах;
виховувати повагу і любов до обраної професії.
Тип
уроку: урок засвоєння знань, умінь і навичок.
Матеріально – технічне забезпечення: підручники,
програма Power Point, комп’ютери,
проектор.
Хід уроку.
1. Організаційний
момент.
Ø
перевірка кількості учнів згідно зі списком;
Ø
перевірка готовності учнів до заняття.
2. Мотивація
навчальної діяльності та оголошення теми і мети уроку.
Тема
сьогоднішнього уроку «Машини та агрегати для збирання
зернових, зернобобових та круп’яних культур. Боротьба з втратами. Контроль за
якістю робіт». Основне завданням механізатора –
вирощування і догляд сільськогосподарських культур. На сьогоднішньому занятті
ми закріпимо знання, одержані на попередніх заняттях.
3. Актуалізація
знань, умінь та навичок учнів.
- Які машини та
механізми використовують для збирання зернових колосових культур?
- Охарактеризуйте збиральні
агрегати.
- Які агрегати
використовують для збирання зернових колосових?
- Які особливості
має технологія вирощування зернобобових культур?
- Як відбувається
збирання зернових та зернобобових культур?
- Як відбувається
контроль за якістю робіт та боротьба із втратами врожаю?
- Яких вимог
безпеки праці слід дотримуватися при вирощуванні зернобобових культур?
4. Захист
міні-проектів.
Учням на попередньому уроці були
запропоновані наступні теми проектів:
Ø
Збирання зернових культур;
Ø
Збирання зернобобових культур;
Ø
Особливості збирання круп’яних культур;
Ø
Боротьба із втратами врожаю;
Ø
Контроль за якістю робіт по збиранню врожаю;
Ø
Вимоги безпеки праці при збиранні врожаю.
Вся група була
розподілена на 6 підгруп, кожна з яких мала підготувати одну з вибраних тем. У
проекті мав бути викладений основний матеріал, який оформлений у вигляді
презентації Power Point. Мета проектів – краще (поглиблене) засвоєння учнів з
даної теми, їх чітке розуміння типів агрегатів для збирання певного виду
культури, враховуючи контроль за якістю робіт і дотримання правил з безпеки
праці.
5. Підсумок уроку.
При
проведенні підсумку уроку вчитель аналізує проведену роботу, вказує на основні
факти, котрі потрібно запам’ятати. Оцінювання.
6.Домашнє завдання:
Є.А.
Сидоршин «Зернозбиральні комбайни» ст. 24-41.