Тема: Машини для
обробітку грунту.
Мета:
набути практичного вміння розбірно – збірних і
ремонтних робіт грунтооброблювальних агрегатів ;
активізувати пошукову діяльність, творчий
підхід до вирішення проблем;
розвивати пам’ять, спостережливість, увагу;
виховувати повагу і любов до обраної професії.
Тип
уроку: лабораторно – практична робота.
Матеріально – технічне забезпечення: ППЗ
«Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування».
Хід уроку.
1. Організаційний
момент.
Ø
перевірка кількості учнів згідно зі списком;
Ø
перевірка готовності учнів до заняття.
2. Мотивація
навчальної діяльності та оголошення теми і мети уроку.
На
сьогоднішньому лабораторно – практичному занятті ми повторимо відомості про
машини для обробітку грунту та набудемо практичних навичок у роботі з ними.
3. Теоретичні
відомості.
Однією з основних робіт з оброблювання
культур є обробка ґрунту. Цей процес дуже відповідальний, оскільки від
результату орання залежить не тільки якісний і кількісний потенціал майбутнього
врожаю, але й придатність, і плодючість землі у подальшій експлуатації.
Основними роботами з обробки ґрунту, є:
лущення стерні, орання, боронування, прикочування та культивація. Для
здійснення названих вище робіт застосовують такі сільськогосподарські машини.
Плуги — сільськогосподарські машини, призначені
для первинної обробки ґрунту. Вони складаються з лемеша, відвалу, стояка,
польової дошки, грудки відвалу.
Лущильники — сільськогосподарські машини,
призначені для лущення стерні після збирання врожаю, з метою зменшення
випаровування вологи для знищення бур’янів.
Борони — сільськогосподарські машини,
призначені для рихлення та вирівнювання верхнього шару ґрунту, знищення
бур’янів та зниження випаровування вологи з поверхні.
Котки — сільськогосподарські машини,
призначені для подрібнення брил ґрунту, розпушення її кірки; вирівнювання
поверхні поораного поля; створення щільного шару, що сприяє притоку вологи з
нижніх шарів ґрунту до верхніх і швидкому проростанню насіння.
Культиватори — сільськогосподарські машини,
призначені для розпушення ґрунту, без обертання та підрізання бур’яну під час
підготовки до посіву, або догляду за паром.
Для пересування сільськогосподарських машин
по полю, а також для виконання роботи, їх агрегатують з транспортними засобами.
Такими транспортними засобами є трактори.
Агрегатування з сільськогосподарськими
машинами здійснюється шляхом зчеплення. У залежності від призначення і
конструкції сільгосптехніки зчеплення може бути причіпним і навісним. Процес
агрегатування забезпечує механізм навішування та причіпний пристрій трактора.
4. Виконання
лабораторно – практичної роботи.
Робота виконується
за допомогою ППЗ «Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування».
Учні виконують 17
завдань, потім роблять висновки, результат правильності виконаних завдань
оцінюється комп’ютером.
5. Підсумок уроку.
При
проведенні підсумку уроку вчитель аналізує проведену роботу, вказує на основні
факти, котрі потрібно запам’ятати. Оцінювання.
6.Домашнє завдання:
А.Ф.
Головчук «Машини сільського господарства» ст. 13-103
М.І.
Самокиш «Організація і технологія механізованих робіт» ст. 39-42
З.С.
Ратомська «Механізація сільського господарства» ст. 64-74