Тема: Типи машино –
тракторних агрегатів та їх комплектування. Підсумкове заняття.
Мета:
виявлення рівня усвідомленості та рівня знань;
перевірка знань, умінь та навичок учнів;
отримання даних для атестації учнів;
розвиток активності в учнів.
Тип
уроку: урок узагальнюючий.
Матеріально – технічне забезпечення: комп’ютери,
картки - завдання.
Хід уроку.
1. Організаційний
момент.
Ø
перевірка кількості учнів згідно зі списком;
Ø
перевірка готовності учнів до заняття.
2. Мотивація
навчальної діяльності та оголошення теми і мети уроку.
Сьогоднішній
урок є підсумковим з теми «Типи машино – тракторних агрегатів та їх
комплектування». Метою уроку є виявлення рівня знань з даної теми, ліквідація
прогалин.
3. Перевірка знань
учнів.
Всі теми з даного розділу розподіляються на 5
головних блоків. Перевірка знань учнів проводиться в три етапи з чергуванням
індивідуальної роботи з груповою.
Перший етап перевірки знань складається з
тестових завдань, які виконуються на комп’ютері.
Другий етап перевірки складається з групової
роботи учнів у вигляді «каруселі».
Третій етап – бліц – опитування учнів.
Перший етап роботи – комп’ютерне
тестування.
Тестування проводиться з теми «Експлуатація
МТА». Учні індивідуально відповідають на 10 тестових запитань. За кожну
правильну відповідь 0,4 бали. Максимальна кількість балів за виконане завдання
4.
Другий етап роботи – групова робота у
формі «каруселі».
Учні об’єднуються у 5 малих груп по 6 чоловік
за результатами жеребкування. Їм пропонуються номери відповідної групи.
Теми, представлені для розгляду:
1.
Машини для обробітку грунту.
2.
Машини для посіву.
3.
Машини для догляду за посівами.
4.
Машини для внесення добрив.
5.
Машини для збирання.
Кожна група отримує маркер відповідного
кольору та ватман із завданням з окремої теми.
Після того, як мала група опрацьовує своє
завдання, вона передає свій аркуш наступній групі, яка може доповнити відповіді
і отримати додатковий бал. Таким чином кожна група має основне своє завдання,
яке презентує в кінці роботи, а також доповнює маркером свого кольору відповіді
інших чотирьох груп. Робота має вигляд «каруселі».
Завдання групам.
І група. Машини для обробітку грунту.
1. Основний обробіток грунту. Типи МТА:
2. Передпосівний обробіток грунту. Типи МТА:
3. Післяпосівний обробіток грунту. Типи МТА:
ІІ група. Машини для посіву.
1. Типи сівалок:
2. Посів кормових культур. Типи МТА:
3. Посів овочевих культур. Типи МТА:
ІІІ група. Машини для догляду за посівами.
1. МТА для коткування:
2. МТА для міжрядного обробітку:
3. МТА для боротьби із шкідниками:
ІV група. Машини
для внесення добрив.
1. Машини для навантаження добрив:
2. Транспортні засоби для перевезення добрив:
3. Машини для приготування органічних добрив та розкидачі:
V група. Машини для збирання.
1. Зернозбиральні комбайни:
2. Жатки:
3. Копачі:
По закінченню роботи учні презентують свої відповіді, а також уточнюють
доповнення других груп. Максимальна кількість балів за правильно виконану роботу
– 5.
Третій етап «дай відповідь»
Викладач ставить запитання для всієї групи.
Учні, котрі знають відповідь, піднімають руку. Правильна відповідь оцінюється в
1 бал.
На цьому етапі перевірки знань є елемент
змагання, що мотивує учнів до більшої активності, щоб покращити свої бали.
Питання:
1.
Машини та агрегати для основного обробітку грунту.
2.
Машини та агрегати для передпосівного обробітку
грунту.
3.
Машини та агрегати для післяпосівного обробітку
грунту.
4.
Типи сівалок.
5.
Призначення сівалок.
6.
Розкидачі добрив. Назвати.
7.
Чим здійснюється коткування?
8.
Що збирають комбайнами?
9.
Для яких культур використовують жатки?
10. Які ви знаєте плуги?
4. Підсумок уроку.
При
проведенні підсумку уроку вчитель аналізує проведену роботу. Оцінювання.
6.Домашнє завдання:
М.К.
Діденко Експлуатація МТА» ст. 63-76
М.І.
Самокиш «Організація і технологія механізованих робіт» ст. 8-20.